KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14688232
nr 1468 8232
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Färgkrita, Signerad, 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 19:53:52
20/5 18:32:04
150 kr
24/5 19:34:31
Bengt Olson
Läs mer om Bengt Olson